Osobný list pre klientov

Katarína Godová – špecialista majetkovoprávnych vzťahov

Žilina, 3.2.2021 – 10.2.2021

Katka, keby ste mi prezradila jednu vec, ktorú mám UROBIŤ, keď sa chcem zorientovať v majetku (pozemkoch), ktorý som ZDEDILA a rozmýšľam čo s ním? Ktorá by to bola? A prečo?

Sú to pozemky zdedené po mojej starej mame. Mám teraz čas, chcem s tým urobiť poriadok.

Opýtala sa ma moja známa pred časom.

Zamyslela som sa:
Bolo by lepšie jej povedať, nech to nechá na mňa? Ona sa v tom chce vyznať sama.
Alebo jej poviem, nech sa obráti na advokáta? V tom prípade, to bude iné finančné ohodnotenie pre ňu.
Odporučenie vypracovať/vytlačiť si umiestnenie jednotlivých pozemkov a odraziť sa od toho?
Nie, nie, to nie je ono.

TREBA ZAČAŤ od ZÁKLADU !

Čo je základ? LIST VLASTNÍCTVA (LV), naučiť sa ho správne čítať, porozumieť každému údaju a všímať si dôležité zápisy, ktoré môžu na čas skomplikovať zámer vlastníka, alebo ho časovo zdržať.

Tu sú moje 4 dôvody:

1) STAVAŤ na pevných základoch sa oplatí, „ČO JE DOMA, TO SA POČÍTÁ“

2) ŠETRENIE ČASU a 0 € za získanie informácií z katastra alebo u právnika alebo realitného makléra

3) ZA MENEJ AKO HODINU sa každý vlastník, či záujemca o nehnuteľnosti naučí ROZUMIEŤ OBSAHU LV, pretože si už konečne prestane LÁMAŤ HLAVU s tým, že kto mu tie údaje v LV „pretlmočí“ do reči jeho „kmeňa“.

4) Bude mať ĽAHKÉ ROZHODOVANIE ako s POZEMKOM ďalej „naložiť“ (predať, dať do nájmu, čakať až deti vyrastú a využijú ho na stavbu RD, chaty, či garáže, vymeniť s iným pozemkom a získať väčšiu výmeru alebo si ho ponechať).

Najčastejším dôvodom, prečo sa človek nevie zorientovať v evidencii svojich nehnuteľností, v liste vlastníctva, je, že nerozumie základným informáciám, ktoré obsahuje, nepozná ich význam a rozdiely a nevšimne si alebo nevie, čo si má všimnúť, na čo sa má zamerať.

Možno sa Vám stalo, že ste presedeli celé dopoludnie na katastri, len aby ste sa dozvedeli, že :

  • Vaša nehnuteľnosť/pozemok je zaťažená právami tretích osôb

  • že nie ste jediným vlastníkom, ale aj spolu s ďalšími štyrmi a dokonca alebo je tam zapísaný spolu s Vami spoluvlastník bez akýchkoľvek identifikačných údajov, teda tzv. „neznámy vlastník“

  • že tam máte dokonca zapísanú exekúciu, ani ste o tom nevedeli

  • že Váš pozemok je zahrnutý v chránenej krajinnej oblasti (CHKO)

  • že Váš pozemok je evidovaný v registri „E“ alebo v registri „C“

  • že na Vašom pozemku stojí cudzia stavba, ako sa tam dostala?

  • že Vám na liste vlastníctva pribudol zápis o ROEP-e alebo o PÚ (???)

A odchádzali ste smutný, lebo ste vôbec nepochopili čo to všetko vlastne znamená a obnáša?

Keď ste pýtali vysvetlenie, povedali Vám, že kataster nepodáva takéto informácie, ani právne rady a že sa máte obrátiť na právnika?

Predstavte si, že už viete odpovede na všetky tie otázky a rozhodnete sa predať svoj pozemok kupujúcemu, ktorý sa chce dozvedieť čo najviac o vašom pozemku. A vy si s ním sadnete pri dobrej káve do kaviarne a tam mu porozprávate aké ste mali s pozemkom „starosti“ a čo všetko ste museli zariadiť a naštudovať si, aby ste získali informácie o všetkom čo je uvedené v LV, aby ste ho očistili od tiarch, vysporiadali sa s neznámym vlastníkom za pomoci právnika a ako ste k nemu prišli, že pozemok sa nachádza v zastavanom území obce a že je k nemu bezproblémová prístupová cesta.

Aký máte z toho pocit? Iste lepší ako keď ste odchádzali predtým z katastra a nemali ste žiadne bližšie informácie a nerozumeli ste čo vám tam všetko povedali. Máte pocit, že ste obsiahli všetko, čo ste mali a že ste perfektní, lebo už teraz rozumiete každému údaju z LV a absolvovali ste toľko krokov, že už by ste snáď mohli asistovať aj odborníkovi – právnikovi/advokátovi?

Stúpla Vaša sebadôvera a dôvera u záujemcu?

Myslím, že určite, na 100%.

Prečo doporučujem stavať na základoch – LISTE VLASTNÍCTVA?“

JE TO LACNÉ, RÝCHLE, EFEKTÍVNE, JEDNODUCHÉ.

Získate prehľad, istotu a na katastri Vás len tak ľahko nezaskočia.

ZÍSKATE DOVERU A ZÁROVEŇ ODVAHU pri jednaniach s realitnými kanceláriami a právnikmi, prípadne s inými inštitúciami, či priamo so záujemcami o Váš pozemok.

ZISKATE ČAS A UŠETRÍTE na poplatkoch.

BUDETE ROZUMIEŤ o čom je reč, keď sa povie napr. vecné bremeno ako ťarcha zapísaná v LV, záložné právo, titul nadobudnutia, a nielen to.

BUDETE MAŤ ĽAHKĚ ROZHODOVANIE čo s Vašimi nehnuteľnosťami ďalej.

Zatiaľ čo iní budú tráviť zbytočný čas na katastri a zháňaním správnych informácií u právnikov, vrátane poplatkov s tým spojených, VY BUDETE v kľude a dávno istý, že „ČO MÁTE DOMA A V HLAVE, TO SA POČÍTA.

Pretože ide o skutočne základné informácie v širšom ponímaní, ktoré obsahujú všetko, nebude to zdarma.

Nebude to ani drahé. Vlastne pôjde stále o základný kameň, pevný základ, kľúč k odomknutiu podstaty dostupne verejných informácií z listu vlastníctva tak, aby ste konečne mali jasno, krok-za-krokom.

Dám Vám presné a jasné informácie, ucelený systém od A do Z, vrátane mojej osobnej podpory.

Plná cena príručky, za ktorú je dostupná, je 30 €.

Budete ju môcť nosiť v taške, kabelke ako Váš telefón a môžete ju tiež mať len tak doma alebo v kancelárii pre prípad potreby na dostupnom mieste, lebo Vám pomôže v pravú chvíľu zorientovať sa a mať jasno pre vás samotných, pre Vašich klientov (KONEČNE!, že milí realitní a finanční makléri? – začínajúci, či mierne pokročilí?).

Úprimne, keď Vám ostatní budú hovoriť, že v týchto veciach sa vyznajú len na katastri alebo právnici, ktorí sa pozemkovému právu venujú, neverte im, existuje iná možnosť a to tá, ktorú urobíte realitou.

Celá príručka v .pdf formáte sa skladá z piatich modulov (5P LISTU VLASTNÍCTVA), ktoré sú krok za krokom pripravené takto:

1) MAJETKOVÁ PODSTATA: Obsahuje popis nehnuteľnosti-pozemku/-ov s výmerou a druhom pozemku, s vysvetlením čo je register „E“ a register „C“, čo znamená zápis v katastrálnej mape a zápis v mape určeného operátu a iné súvislosti. Čo presne rozumieť pod pojmom „majetková podstata“?

 

2) VLASTNÍK: Obsahuje informácie, kto môže byť uvedený ako vlastník(majiteľ) príslušných pozemkov zapísaných v LV v majetkovej podstate a čo znamenajú ďalšie „zašifrované“ skratky pri zaznamenaných tituloch nadobudnutia vlastníckeho práva.

 

3) ŤARCHY alebo INÉ OBMEDZENIA: Čo všetko môže byť predmetom tohto zápisu? Budete vedieť čo znamená vecné právo – vecné bremeno, aké druhy vecných bremien sa sem zapisujú, čo rozumieť pod zápisom zákonného záložného práva a iného záložného práva v zmysle dohody/zmluvy medzi FO alebo PO, čo sú exekučné tituly(exekúcie).

 

4) ZÁHADNÉ KÓDY: Obsahuje popis zaužívaných kódov a kde ich môžete nájsť, ako aj popis toho, čo ešte o.i. obsahuje majetková podstata.

 

5) INÉ INFORMÁCIE: Obsahuje iné informácie o možných záznamoch a zápisoch, odkazoch a ako ich správne chápať.

+ BONUS:

Osobná konzultácia na tému: VÁŠ LIST VLASTNÍCTVA (v mnohých prípadoch je ich aj viac ako jeden). To znamená, že ak by ste predsa ešte chceli dovysvetliť a úplne porozumieť, stačí zaslať odkaz cez kontaktný formulár a na Váš list vlastníctva sa pozriem bližšie a poskytnem usmernenie.

Ak ste sa dostali až sem a čítate tento osobný list, je možné že získavate to, čo odo mňa verejnosť NIKDY nedostane… Vaša priazeň sa vyplatila.

Viem, že ste niektorí moji verní klienti a robíte mi reklamu tým, že odporúčate moje poradenstvo na základe Vašej skúsenosti so mnou. Vážim si to a ĎAKUJEM.

Preto len na 14 dní, do 3.3.2021 môžete UŠETRIŤ 25,01 € a

 

celú túto príručku – 5P LISTU VLASTNÍCTVA ako základ o podstate Vašej nehnuteľnosti, získať za uvádzaciu cenu len

 

4,99€ !

 

Pokiaľ Vám to pripadá i cez moju zníženú cenu ako drahé, nie je to skutočne pre Vás. Priznám sa Vám, toto nie je pre každého. Je to iba pre tých, ktorí skutočne hľadajú cestu, ako sa zorientovať a porozumieť základnému kameňu – podstaty svojho majetku – nehnuteľnostiam (pozemkom, bytom, stavbám), ako aj tým, ktorí sa pohrávajú s myšlienkou presadiť sa na realitnom trhu, či začínajúcim „nováčikom“ v realitnom biznise alebo aj tým, ktorí plánujú kúpiť nehnuteľnosť za účelom budúcej výstavby RD, garáže, či inej stavby alebo si chcete obstarať bývanie, čo nie je krátkodobá investícia a potrebujete sa zorientovať tak, aby ste sa stali zbehlými pri týchto základných veciach a všímali si to, čo je pre Vás najviac podstatné.

Určite nie je pre nerozhodných, ktorí potrebujú na každé správne rozhodnutie mesiace času. Čas strávený nerozhodnosťou je ako rozhodca, ktorý Vás pošle z ihriska za to, že pozeráte na loptu a neodkopnete ju!

 

Byť NEINFORMOVANÝM v základných veciach, NEPOZNAŤ ZÁKLAD, MINIMUM PRÁVNEHO POVEDOMIA pri podstatných vlastníckych/majetkových záležitosiach, môže byť pre niekoho závažné, u niekoho zbytočne zaťažujúce a viem, že aj prekvapujúce (nepriaznivo). Kto chce „čakať“, nech sa páči ….

Pretože som pomohla už viac ako 1500 platiacim klientom, viem ako Vám uľahčiť rozhodovanie pre správne kroky. Mám pre Vás VÝHODY, ktoré Vám pomôžu Vás USMERNIŤ, ROZHODNÚŤ SA, či URÝCHLIŤ isté Vaše kroky a ZLEPŠIŤ situáciu!

Pokiaľ však patríte medzi ľudí, ktorí majú ambíciu, chcú sa vzdelávať a nenechať sa „odpinkať“ na úradoch, chcú viac porozumieť a dozvedieť sa ako na to, keď nadobudli napr. dedičstvo, predávajú, kupujú nehnuteľnosť,

 

ZAČNITE SA KONEČNE ZAUJÍMAŤ O ZÁKLAD A PODSTATU NEHNUTEĽNÝCH VECÍ – LIST VLASTNÍCTVA!

A ak na to nemáte čas, dajte do ruky túto príručku Vašim deťom, manželkám, priateľom, či známym alebo Vašim manažérom, asistentkám či kolegom z Vašej firmy! Pokiaľ ani tým nie, dajte to svojim vnukom alebo starým rodičom … ( ÁNO, MYSLÍM TO VÁŽNE!)

POZOR: Dnes sme viac ako bežne doma, nemôžeme vychádzať von, prezrite a vyčistite Vaše zásuvky, určite v nich nájdete staré vlastnícke listiny, ktoré by bolo treba oprášiť a začať sa zaujímať, čo je v nich vlastne uvedené a či je všetko v poriadku ako zákon káže.

IBA dočasne pro Vás verejná ponuka. Zľava 25,01 €. Prečo?

 

1) Patríte do komunity ľudí, ktorí sledujú moju činnosť – moju prácu dlhodobo, či náhodne.

2) Zároveň nemáte toľko času a peňazí na to investovať ich za právne rady a vysedávanie na katastrálnom úrade a domáhať sa informácií, aby vám boli vysvetlené základy a opis Vašich nehnuteľností.

3) Začnete viac vnímať súvislosti.

4) Získate nadhľad a skúsenosť.

5P LISTU VLASTNÍCTVA

Copyright © 2021 B.K. Modus s.r.o.